Hakkımızda

Biz Kimiz?

Temelleri 1996 yılında atılmış olan firmamız 2007'den beri Dikmen'de faaliyet göstermektedir. Çözüm Teknik kurulduğu günden itibaren, bireysel müşterilerinin yanında, bir çok telefon satış bayisine de teknik servis hizmeti vermektedir. Bugünkü noktada, kurumsal firmalara vermiş olduğumuz teknik servis hizmetinin altyapısı buradan gelmektedir.

2010 yılında akıllı telefonların yaygınlaşması ile sektör yeni bir boyut kazanmıştır. Cihazların daha teknolojik ve compact ürünler haline gelmesi, cihaz onarımlarının daha kapsamlı atölye ve laboratuvarlarda profesyonel kişilerce yapılmasını mecbur kılmıştır.

Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar günlük hayatın yanı sıra iş hayatımızın da vazgeçilmez enstrümanları haline gelmiştir. Çözüm Teknik, bunu bir fırsat olarak görmüş ve 2010 yılında büyüme kararı almıştır.

Kurumsal Yapı;
Çözüm Teknik, kurumsal yapılanmasına önem vermektedir. Çözüm Teknik, idari ve teknik yapılanmasını ISO standartlarında bir yapıya kavuşturmak için 2010 yılından itibaren gerekli çalışmalara başlamıştır.

Misyonumuz;
Teknik ve idari bakımdan müşteri odaklı çalışarak, sürekli müşteri memnuniyeti sağlamak.
Kurumsal müşteri ve bayii ağını sürekli ve emin adımlarla genişletmek.
Teknik ve idari bakımdan ISO standartlarında bir yapı oluşturmak ve belgelendirmek.
Rekabetçi durumlarda avantaj sağlayan yenilikçi yatırımlar yapmak ve bu yatırımların sürekliliğini sağlamak.

Vizyonumuz;
Güvenilir, kaliteli ve rekabetçi unsurları bakımından tercih edilen, müşteri odaklı bakış açısı ile sorunsuz çözümler üreten, sektörün önde gelen markası olmak.
Çözüm Teknikte, organizasyonların oluşturulduğu, kalite standartlarının belirlenerek uygulandığı bir yapı mevcuttur.
Çözüm Teknik, verdiği hizmetin sorumluluğunu üstlenmekte ve yaptığı her işe "Tüketici Hakları" kapsamında 3 ay garanti vermektedir.

Neden Çözüm Teknik?

  • Çözüm Teknik, iyi eğitimli ve beceri düzeyi yüksek çalışanlar tarafından, geniş bir teknoloji desteğiyle memnuniyetinizi en üst seviyeye ulaştırmayı ilke edinmiş bir misyonla, hızlı, güvenilir ve size özel hizmet sunulmaktadır.
  • Çözüm Teknik servis teknisyenleri cihazınızı çok iyi bilmekte ve gerekli özel ekipmanlara, teşhis/onarım cihazlarına, son güncel talimat ve datasheet’lerine sahiptirler.
  • Verilen hizmetin sorumluluğunu üstlenen kurumsal yapı ile ISO kalite standartlarını ilke edinmiş ve sürekli geliştirilen teknik ve talimatlara göre bakım/onarım yapılmaktadır.
  • Kaliteli bir onarım için, uygunluklarının tespiti amacı ile özel kalite ve hassasiyet kontrollerinden geçirilmiş, özellikle cihazınız için geliştirilen parçaları ve aksesuarları kullanılmaktadır.
  • Çözüm Teknikte, yeterliliklerin değerlendirildiği sınav sistemlerini de içeren periyodik eğitimler alarak teknik ve becerileri devamlı üst düzeyde tutulan eğitilmiş tecrübeli teknisyenler, hizmet sunmaktadır.
Çözüm Teknikte

Konusunda eğitimli ve beceri düzeyi yüksek çalışanlar, geniş bir teknoloji desteği ile çalışmaktadırlar. Chip sökme ve takma işlemleri son teknoloji BGA revvorklerde yapılmaktadır.

Cihazların arıza tespit işlemleri, deneme yanılma yöntemi ile değil, test cihazlarıyla yapılan ölçümler ile elde edilen verilerin, mühendislik hesaplamalarına göre değerlendirilmesi sonucu bulunur. Makine ve teçhizatlarda rüştünü ispat etmiş, dünyaca ünlü markalar kullanılmaktadır.

Cihazlarınızın korunması amacı ile laboratuvar ve atölyemizde ESD standartlarına uygun çalışılmaktadır. ESD, farklı gerilim potansiyellerine sahip iki cisim arasındaki yük alışverişinden meydana gelen yüksek voltaj gerilimidir. Bu gerilim çok düşük akım seviyesinde olduğundan bize zarar vermez. Fakat cihazlarınız düşük akımlarda bile yüksek voltajlardan zarar görebilen devre elemanlarına sahiptir.

Teknik Beceri

Teknik yeterliliği doğru kullanarak, iş yapabilme kabiliyetidir.

Teknik servis kadromuz, sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesi ile cihaz onarımlarını,elektronik normlarına uygun yapabilme kabiliyeti ile bütünleştirmektedir.

Çözüm Teknikte çalışanlar, gerekli özel ekipmanlara teşhis / onarım cihazlarına, güncel talimat ve datasheetlerine sahiptirler. Bu yüzden, Çözüm Teknik teknik ekibi cihazınızı çok iyi bilmektedirler.

Kaliteli bir servis hizmeti için, tüm yedek parçalar kalite uygunluklarının tespiti amacı ile hassas kontrollerden geçirilir. Özellikle cihazınız için geliştirilen orjinal yedek parça ve aksesuarlar kullanılmaktadır. Onarılan tüm cihazların çıkış kalite testleri, manuel testlerin yanında, fonksiyonel test makinalarında yapılmakta ve kayıt altına alınmaktadır.

Uygun Fiyat

Ücretli onarımlarda, üretici onaylı %100 orjinal yedek parça kullanımı ile kaliteli işçilik hizmetini onarım garantisi ve uygun fiyat ilke birlikte sunuyoruz.

Onarım Başarısı

Yapılan onarımlarda %97 onarım başarısı sağlayarak, Dünya Satış Sonrası ortalaması olan %89 başarı oranının çok üzerinde kesin çözümler sunuyoruz.

Basında Biz

Yerel ve Ulusal Basın'da firmamız hakkında çıkan haberler için TIKLAYINIZ.

İletişim Bilgileri

Dikmen Cd. 195B 06450
Çankaya/Ankara, Türkiye
T: +90 312 480 4888

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Destek Formu